Úvodní strana

 TOPlist

  Informace klubu
O nás.....
 Z historie
Názvosloví
Kata
Zkušební řád ČSKe

Trénování

Kde nás najdete
Naši trenéři
Kontakty
Nábor

Soutěže karate

Výsledky SK
TOP úspěchy
Kalendář akcí

Akce pořádané SK

Soustředění
Letní kemp
Klubová soutěž
Naši nejlepší

Fotogalerie

 

Sponzor

 

Návštěvní kniha

 

 

Sportovní klub karate Dragon

Začátky vzniku SK sahají až do roku 1998. SK vznikl jako oddíl karate při DDM Neratovice náborem asi 30 nadšenců. O rok později dostal nový název SK karate – sebeobrana Dragon DDM Neratovice, dnes Sportovní klub karate Dragon Neratovice.

Toto vše bylo možné zrealizovat, jen díky ochotě vedení DDM Neratovice, které nám poskytlo prostory pro cvičení a přispělo na zakoupení základního vybavení, bez kterého by úvahy o založení oddílu vzhledem k jeho ceně zůstali jen prostými úvahami. Zájem dětí však neustával, ba naopak vzrůstal, a tak jsme v roce 1999 přijali nabídku na pronájem tělocvičny na II. ZŠ v Neratovicích, dnes ZŠ Ing. M.Plesingera-Božinova, kde trénujeme i v současné době.

V roce 2003 jsme byli osloveni s nabídkou trénování karate v Čelákovicích, kterou jsme přijali. Téhož roku zde vznikl oddíl SK karate Hirjů KD Čelákovice, který pracoval pod hlavičkou Kulturního domu. Roku 2013 se klub osamostatnil, přejmenoval se na Sportovní klub karate Dragon Čelákovice a změnil cvičební prostory. Dnes naši svěřenci trénují na ZŠ Komenského a VOŠ MILLS v Čelákovicích.

Hlavní náplní SK je výuka karate stylu Shotokan a sebeobrany, přičemž karate v sobě skrývá kompletní tělesný pohyb člověka. Je náročný jak po aerobní stránce, tak i po silové. Důležitá je i pružnost a ohebnost těla. Mimo tělesnou stránku tréninku, je nutné se zaměřit i na rozvoj duševních schopností člověka. Sebeobrana přináší soubor technik různých sebeobranných stylů v jednom celku. Znamená to ubránit sebe nebo své blízké při napadení na ulici. Samotné tréninky jsou zpestřeny i výukou jiných druhů bojových umění – judo,  jiu-jitsu, aj.

  Jelikož je karate převážně individuální záležitost, jedinec může postupovat v tréninku dle svých schopností a možností. Vhodně zvolenou tréninkovou zátěží se může každý vypracovat k pozoruhodným výsledkům.   Mimo samotný nácvik technik karate, jsou vhodné i jiné činnosti, které samotný trénink oživí a zpříjemní. Například boj s tyčí, údery do lap a odražečů, přerážecí technika, různé sportovní hry, které pomáhají rozvoji orientace, síly, mrštnosti a postřehu, posilování ve fitcentru, strečinková cvičení. Toto vše probíhá v duchu hlavních zásad: snaha o dokonalost charakteru, loajálnost, věrnost a spolehlivost, zdravé úsilí, ohleduplnost k jiným, zřeknutí se násilí.

Cílem nebylo založení jen ryze sportovního oddílu, který by vychoval jen a jen úspěšné závodníky. Snahou trenérů bylo a je, aby právě opak byl pravdou. Sportování je samozřejmě hlavní náplní naší činnosti, ale naším cílem je také snaha o to, aby i v budoucnu naši členové byli nejen dobrými a úspěšnými sportovci, ale především vyrovnanými, sebejistými a ohleduplnými občany.

Naše tréninky probíhají většinu dnů v týdnu a jsou rozděleny do jednotlivých teamů dle technické vyspělosti. Klub se pravidelně účastní národních a mezinárodních soutěží, které jsou především motivací pro děti a mládež.

V období 1998 - 2018 získali závodníci našeho klubu celkem 3982 medailí, z toho 1624 zlatých, 1070 stříbrných a 1288 bronzových. Dále 266 titulů Mistr ČR a 169 titulů Vicemistr ČR. V letech 2011 – 2018 přivezli naši reprezentanti fantastických 49 medailí z mistrovství světa a 64 medailí z mistrovství Evropy. Naši závodníci jsou mistři světa a mistři Evropy. 

Pro zpestření výuky a stmelení kolektivu se pořádají pravidelná jarní a podzimní soustředění. V příjemném prostředí rekreačních zařízení se nejen trénuje, ale i soutěží a relaxuje. Ve velké oblibě u dětí je letní kemp, jenž probíhá pravidelně, vždy o letních prázdninách. 

Náš klub nepřijímá pouze výjimečně nadané jedince, ale funguje pro každého, kdo má chuť a snahu seznámit se s tímto druhem bojového umění a zároveň jej baví pohyb. Klub je zkrátka šancí pro mladé ale i starší, pro začátečníky či pokročilejší karatisty. To je i zároveň pozvánka vstoupit do našich řad.

 

Sportovní klub karate - sebeobrana Dragon

 
Stránky jsou optimalizovány na rozlišení 800x600 a vyšší, střední velikost internet explorer (možnosti složky IE), v případě potíží rádi uvítáme Vaše připomínky a návrhy.            webmaster : Michal Křížek

 

Scripty - http://scripty.hyperlink.cz